zbucz3

W Łosicach i Zbuczynie

Sobotę 12 maja minister Krzysztof Tchórzewski spędził na spotkaniach z mieszkańcami regionu. Towarzyszył mu minister Mariusz Blaszczak. W Łosicach rozpoczęli od uczczenia pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego. 12 maja przypada rocznica śmierci Naczelnika. Ministrowie poinformowali mieszkańców o swoich działaniach w obecnej kadencji.
–  Spełniamy nasze obietnice, przywróciliśmy wiek emerytalny, wprowadziliśmy program 500+, uszczelniliśmy system podatkowy. Przed nami realizacja kolejnych ważnych projektów z „Piątki Morawieckiego” – powiedział Tchórzewski.
Dobrą informacją dla naszego regionu podzielił się minister Błaszczak.
– Wszystko wskazuje na to – powiedział – że miejscem stacjonowania dowództwa nowo tworzonej Dywizji Operacyjnej Wojska Polskiego będą Siedlce.
Z Łosic ministrowie pojechali do Krzeska – do rodzinnej Gminy posła Tchórzewskiego.
– Swoją pracę na stanowiskach ministrów traktujemy jako służbę.  Dlatego chcemy być blisko ludzi, bezpośrednio informować o zamierzeniach rządu – powiedział Mariusz Błaszczak.
Były pytania o tzw. „Piątkę Morawieckiego”. Jej główne cele wyjaśnił minister Tchórzewski.
– „Piątka Morawieckiego” to inwestycja w edukację i rodzinę – 300 zł na wyprawkę szkolną, następnie dostępność + – 20 mld na wsparcie dla seniorów i osób niepełnosprawnych, dalej wsparcie dla przedsiębiorców czyli obniżenie podatku CIT i składki ZUS dla małych rodzinnych firm. No i oczywiście rozwój infrastruktury, czyli 5 mld złotych na drogi lokalne, które nigdy nie mogły doczekać się remontów.
Gmina Zbuczyn i Parafia pod wezwaniem Św. Stanisława i Aniołów Stróżów w tym roku obchodzi swoje 600-lecie. Nie zabrakło więc życzeń od ministrów dla mieszkańców Gminy i Parafii.