Pierwszy w Polsce

4 czerwca w Okuniewie odsłonięty został pierwszy w Polsce pomnik Premiera Jana Olszewskiego. Uroczystość odbyła się w parku im. Premiera Jana Olszewskiego.

Decyzję o wzniesieniu pomnika podjęła Rada Miejska w Halinowie.

W czasie uroczystości list wiceprezesa Rady Ministrów, prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego odczytał poseł Krzysztof Tchórzewski, który przewodniczył też delegacji posłów i senatorów Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.

 

Pamiętamy

3 maja jest wyjątkowym dniem w naszej historii. Uchwalona w 1791 roku Konstytucja to akt założycielski nie tylko polskiej ale i europejskiej demokracji. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich, którzy walczyli o naszą wolność. Krzysztof Tchórzewski Zapraszam na relację z obchodów 3 maja w Siedlcach: https://www.facebook.com/telewizjawschod/videos/1818910914935271

Inwestycje z milionami

Prawie 56 milionów złotych to kwota dofinansowania do inwestycji drogowych na terenie Powiatów Siedleckiego, Sokołowskiego, Łosickiego i Miasta Siedlce w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozwoli to na sfinansowanie przez Gminy i Powiaty inwestycji na kwotę prawie 72 milionów złotych.

Krzysztof Tchórzewski

Pamiętamy!

11 lat temu, 10 kwietnia 2010 roku przeżywaliśmy ogromną tragedię. Dokładnie o 8:41 doszło do katastrofy rządowego samolotu Tu 154 M, w której zginął Prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, a razem z nimi - 94 przedstawicieli polskiej elity. Dziś uczciliśmy ich pamięć składając wiązanki kwiatów i odmawiając modlitwę za spokój ich duszy.

Krzysztof Tchórzewski