ruda sl 1

Przyszłość i stabilny rozwój

Pierwszego grudnia minister energii Krzysztof  Tchórzewski gościł w Rudzie Śląskiej. Tam, razem z Panią Premier Beatą Szydło, wziął udział w uroczystej akademii barbórkowej Polskiej Grupy Górniczej.

–  Jestem dumny i cieszę się z tego, że w dniu tego szczególnego święta, wszystkich górników mogę zapewnić, że polskie górnictwo ma przed sobą dobrą przyszłość i perspektywę stabilnego rozwoju – powiedział Tchórzewski.

wyb pis 3

Siedleckie wybory

Poseł Krzysztof Tchórzewski z największą ilością głosów wszedł w skład zarządu i został przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości w Siedlcach.

Oprócz niego w skład zarządu weszli: Jadwiga Skup, Bogdan Kozioł, Stefan Somla, Mariusz Orzełowski, Jarosław Głowacki, Grzegorz Chwedoruk, Mariusz Gruda.

tch 11 lis

W duchu patriotycznej tradycji

Siedleckie, oficjalne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegały zgodnie z ukształtowaną w ciągu ostatnich lat tradycją. Tradycyjnie też uczestniczył w nich minister Krzysztof Tchórzewski.

Po mszy w kościele św. Józefa, sprawowanej przez biskupa siedleckiego, Kazimierza Gurdę, mieszkańcy, w asyście pocztów sztandarowych siedleckich szkół, zakładów pracy i związków,  przemaszerowali na Plac Wolności. Odśpiewany został hymn państwowy, odczytano apel pamięci, złożono kwiaty. Żołnierze oddali salwę honorową.

szydlo1

W połowie kadencji premier Beata Szydło odwiedziła Siedlce Wystarczyło dać szansę

Z inicjatywy siedleckiego posła, ministra Krzysztofa Tchórzewskiego, 25 października w Siedlcach gościła premier Beata Szydło. W Mostostalu wzięła udział w uroczystym wmurowaniu aktu erekcyjnego pod budowę nowej linii do produkcji krat pomostowych. Zatrudnienie znajdzie tu sześćdziesięciu nowych pracowników.

Następnie, w towarzystwie ministra Tchórzewskiego, złożyła kwiaty przed pomnikiem śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Spotkała się z przedstawicielami środowiska akademickiego, władz samorządowych i przedsiębiorców.  W Muzeum Diecezjalnym zobaczyła obraz „Ekstaza Św. Franciszka”.

Zwieńczeniem wizyty było spotkanie z siedlczanami w Sali Białej MOK. – Dziś jest szczególny dzień. Dokładnie dwa lata temu Polacy w wyborach parlamentarnych zaufali Prawu i Sprawiedliwości – powiedziała premier Szydło. – Większość reform, do których się zobowiązaliśmy została rozpoczęta, część już zakończona, a inne są wprowadzane w życie. Te dwa  lata, które przed nami będą konsekwentną realizacją planu, który musimy dokończyć, bo tak się z Polakami umówiliśmy. Program dobrej zmiany zostanie zrealizowany – zapewniła.

– W Polsce nie trzeba było robić cudu gospodarczego. Wystarczyło dać Polakom szansę – dodał minister Krzysztof Tchórzewski.

osg1

Tego jeszcze w regionie nie było III Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy

Wicepremier, kilku ministrów, prezesi największych firm i spółek, agend i stowarzyszeń gospodarczych oraz kilkudziesięciu przedsiębiorców wzięło udział w zorganizowanym w Siedlcach dwudniowym Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym. Patronat nad nim objęła Prezes Rady Ministrów, Beata Szydło. To było największe tego typu wydarzenie w całej historii miasta i regionu.

Szczyt, którego zwolennikiem i na którym mówcą był minister Krzysztof Tchórzewski, zorganizowany został pod hasłem  „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości” . Była to doskonała okazją do promocji miasta i subregionu siedleckiego. Jego uczestnicy zapoznali się z osiągnięciami Siedlec, odwiedzili zakłady pracy i realizowane w mieście inwestycje – m.in. tunel budowany pod torami. Poznali też (co wszak nie jest bez znaczenia) siedlecką gościnność.

bref

Briefing Klubu PiS

29 września wicepremier Mateusz Morawiecki i minister energii Krzysztof Tchórzewski wzięli udział w briefingu parlamentarzystów Klubu Poselskiego PiS.

Tematem był poselski projekt ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Projekt dostosowany jest do możliwości budżetu państwa i zakłada jednorazową wypłatę rekompensaty tym, którzy stracą prawo do deputatu węglowego. Warto zaznaczyć, że tylko w pierwszym półroczu, tylko z samego VAT do budżetu państwa górnictwo wpłaciło ponad miliard złotych.

zolkiewski2

Akt i ślubowanie

18 września poseł Krzysztof Tchórzewski wziął udział w podpisaniu Aktu Erekcyjnego pod rozbudowę budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. Akt został wmurowany w ścianę powstającego łącznika, który (jak sama nazwa wskazuje) połączy budynek szkoły z planowaną halą sportową. Znajdą w nim swoje locum: szkolna administracja, kilka pracowni i pomieszczenia gospodarcze. Koszt budowy realizowanej przez siedlecki Zeltech, to ok. 5 milionów złotych. Połowa kwoty pochodzi z dotacji rządowej.

wiadomosci

Gość Wiadomości

14 września minister Krzysztof Tchórzewski był gościem Telewizji Polskiej. Udzielił wywiadu programowi Wiadomości. Zapytany o to, kiedy pojedziemy seryjnym, polskim elektrycznym samochodem? – odpowiedział:
Biorąc pod uwagę koszty, czas i uruchomienie zakładu myślę, że to się stanie przed 2025 rokiem. Natomiast pierwsza próbna seria – rocznie kilkanaście tysięcy samochodów wyprodukowanych zostanie już około 2020 roku.

szkola2

Początek w szkole

Mazowiecka inauguracja roku szkolnego 2017 – 2018 odbyła się w siedleckim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica. W jej trakcie nastąpiło oficjalne otwarcie pracowni kształcenia w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W inauguracji uczestniczył minister energii, poseł Krzysztof Tchórzewski.