Autobusy bez spalin

Dzięki staraniom moim i senatora Waldemara Kraski, Siedlce otrzymały 7 032 525 złotych dotacji z NFOŚIGW. Pieniądze te przeznaczone są na zakup autobusów elektrycznych. Dzięki temu wsparciu mieszkańcy miasta otrzymają tabor autobusowy zeroemisyjny. Całkowita wartość zadania to 11 223 750 zł.

Krzysztof Tchórzewski

Monte Cassino już tuż

Przebudowa ul. Monte Cassino, na odcinku od ronda św. Ojca Pio do ul. Garwolińskiej jest możliwa tylko dzięki kwocie 2 321 903,59 zł przyznanej Siedlcom w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To wsparcie jest możliwe dzięki pracy parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że siedleckie władze samorządowe szybko i sprawnie wykonają zadanie.

Krzysztof Tchórzewski

Lewandowskiego po remoncie

Budowa ulicy Lewandowskiego w Siedlcach była możliwa dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Praca posłów z Prawa i Sprawiedliwości oraz decyzja premiera Mateusza Morawieckiego umożliwiła dofinansowanie w kwocie 601 306,63 zł. Stanowi to 70 proc. budżetu wartości całej inwestycji. Wspieramy mieszkańców miasta. Wspieramy Siedlce.

Krzysztof Tchórzewski

Nowa ulica Cmentarna

Przebudowa siedleckich dróg jest możliwa dzięki wsparciu Rządu RP i Posłów na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości. Ul. Cmentarna w Siedlcach została przebudowana dzięki pieniądzom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 75 proc. wartości zadania to środki przyznane Siedlcom przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Krzysztof Tchórzewski

Ciepło z magazynem

16 milionów 650 tysięcy złotych dla siedleckiego PEC - to efekt decyzji wiceministra klimatu, Adama Guibourge-Czetwertyńskiego. Dzięki pracy mojej i senatora Waldemara Kraski w Siedlcach powietrze będzie czyste, a mieszkańcy będą mieli zapewnione ciepło w mieszkaniach. Siedlecka spółka miejska wybuduje zespół kogeneracji gazowej o mocy 8 MWe wraz z instalacją wytwarzania chłodu i magazynem energii.

Krzysztof Tchórzewski