zolkiewski2

Akt i ślubowanie

18 września poseł Krzysztof Tchórzewski wziął udział w podpisaniu Aktu Erekcyjnego pod rozbudowę budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. Akt został wmurowany w ścianę powstającego łącznika, który (jak sama nazwa wskazuje) połączy budynek szkoły z planowaną halą sportową. Znajdą w nim swoje locum: szkolna administracja, kilka pracowni i pomieszczenia gospodarcze. Koszt budowy realizowanej przez siedlecki Zeltech, to ok. 5 milionów złotych. Połowa kwoty pochodzi z dotacji rządowej.

wiadomosci

Gość Wiadomości

14 września minister Krzysztof Tchórzewski był gościem Telewizji Polskiej. Udzielił wywiadu programowi Wiadomości. Zapytany o to, kiedy pojedziemy seryjnym, polskim elektrycznym samochodem? – odpowiedział:
Biorąc pod uwagę koszty, czas i uruchomienie zakładu myślę, że to się stanie przed 2025 rokiem. Natomiast pierwsza próbna seria – rocznie kilkanaście tysięcy samochodów wyprodukowanych zostanie już około 2020 roku.

szkola2

Początek w szkole

Mazowiecka inauguracja roku szkolnego 2017 – 2018 odbyła się w siedleckim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica. W jej trakcie nastąpiło oficjalne otwarcie pracowni kształcenia w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W inauguracji uczestniczył minister energii, poseł Krzysztof Tchórzewski.

rocznica2

Cud nad Wisłą z siedlczanami

Podczas uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego poseł Krzysztof Tchórzewski, wspólnie z mieszkańcami Siedlec, uczcił pamięć bohaterów bitwy warszawskiej z 1920 roku.

– 15 sierpnia to również uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W tym dniu wszystkim polskim żołnierzom składam serdeczne podziękowania za codzienną służbę, a także życzę wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym – powiedział Tchórzewski.

elektr n3

Elektrownia niezłomnych

Trwają uroczystości upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Minister Krzysztof Tchórzewski  wziął udział w obchodach obrony elektrowni miejskiej, które odbyły się  przy pomniku dowódców Zgrupowania AK „Elektrownia”.

W 1943 roku sformowano konspiracyjny oddział zbrojny. Dwuletnie przygotowania zaowocowały sukcesem w godzinie „W”. Elektrownia okazała się jednym z nielicznych strategicznych obiektów, które zostały zdobyte na początku  i utrzymane przez czas Powstania Warszawskiego.

swieto pol

Siedleckie święto mazowieckich policjantów

27 lipca na placu przed katedrą w Siedlcach odbyły się  uroczyste obchody Święta Policji garnizonu mazowieckiego. Uczestniczył w nich minister Krzysztof Tchórzewski , który przemawiając w imieniu zgromadzonych na uroczystości parlamentarzystów, życzył policjantom powodzenia w życiu prywatnym i sukcesów w służbie. Podkreślił, że policjanci są grupą zawodową cieszącą się wysokim zaufaniem społecznym.

10507065_1628572074067717_6468675537757304638_o

Gość TVP3 Warszawa

25 lipca minister Krzysztof Tchórzewski był gościem TVP3 Warszawa. W wywiadzie udzielonym  Kurierowi Mazowieckiemu mówił m.in. o inwestycjach energetycznych na Mazowszu i w Polsce, o klastrach energetycznych oraz o rozpoczęciu budowy autostrady z Mińska Mazowieckiego do Warszawy.

Wywiad do obejrzenia na http://warszawa.tvp.pl/33353441/25072017

klaster1

Ponad 60 klastrów

Minister Krzysztof Tchórzewski wziął udział w konferencji „Klastry Energii w ramach POiIŚ 2014-2020”.

– Chcemy, aby klastry energii stanowiły mechanizm stabilizacji udziału Odnawialnych Źródeł Energii w systemie energetycznym. W tym roku w ramach PO IiŚ przeznaczymy na ten cel 500 milionów złotych – powiedział.

W Polsce działa już ponad 60 klastrów.

gaz3

Po raz pierwszy z Ameryki

Do terminalu LNG w Świnoujściu przypłynął pierwszy statek ze skroplonym  gazem z USA. Minister Krzysztof Tchórzewski, razem z Panią Premier Beatą Szydło uczestniczył w uroczystości jego odbioru.

– To historyczny moment dla Polski i czytelna informacja, że kwestie bezpieczeństwa energetycznego i dywersyfikacji źródeł dostaw są priorytetem tego rządu – stwierdził minister.

tunel2

Tunelem na drugą stronę

10 lat po podpisaniu porozumień miasta z PKP PLK, ruszy budowa tunelu pod torami na przedłużeniu ul. Kilińskiego.

– Gratuluję władzom Siedlec podpisanej umowy. Cieszę się, że tak jak przed dekadą inicjowałem rozmowy z PKP na temat budowy, tak dziś mogłem pomóc w ich sfinalizowaniu – powiedział poseł Krzysztof Tchórzewski.