rocznica2

Cud nad Wisłą z siedlczanami

Podczas uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego poseł Krzysztof Tchórzewski, wspólnie z mieszkańcami Siedlec, uczcił pamięć bohaterów bitwy warszawskiej z 1920 roku.

– 15 sierpnia to również uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W tym dniu wszystkim polskim żołnierzom składam serdeczne podziękowania za codzienną służbę, a także życzę wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym – powiedział Tchórzewski.

elektr n3

Elektrownia niezłomnych

Trwają uroczystości upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Minister Krzysztof Tchórzewski  wziął udział w obchodach obrony elektrowni miejskiej, które odbyły się  przy pomniku dowódców Zgrupowania AK „Elektrownia”.

W 1943 roku sformowano konspiracyjny oddział zbrojny. Dwuletnie przygotowania zaowocowały sukcesem w godzinie „W”. Elektrownia okazała się jednym z nielicznych strategicznych obiektów, które zostały zdobyte na początku  i utrzymane przez czas Powstania Warszawskiego.

swieto pol

Siedleckie święto mazowieckich policjantów

27 lipca na placu przed katedrą w Siedlcach odbyły się  uroczyste obchody Święta Policji garnizonu mazowieckiego. Uczestniczył w nich minister Krzysztof Tchórzewski , który przemawiając w imieniu zgromadzonych na uroczystości parlamentarzystów, życzył policjantom powodzenia w życiu prywatnym i sukcesów w służbie. Podkreślił, że policjanci są grupą zawodową cieszącą się wysokim zaufaniem społecznym.

10507065_1628572074067717_6468675537757304638_o

Gość TVP3 Warszawa

25 lipca minister Krzysztof Tchórzewski był gościem TVP3 Warszawa. W wywiadzie udzielonym  Kurierowi Mazowieckiemu mówił m.in. o inwestycjach energetycznych na Mazowszu i w Polsce, o klastrach energetycznych oraz o rozpoczęciu budowy autostrady z Mińska Mazowieckiego do Warszawy.

Wywiad do obejrzenia na http://warszawa.tvp.pl/33353441/25072017

klaster1

Ponad 60 klastrów

Minister Krzysztof Tchórzewski wziął udział w konferencji „Klastry Energii w ramach POiIŚ 2014-2020”.

– Chcemy, aby klastry energii stanowiły mechanizm stabilizacji udziału Odnawialnych Źródeł Energii w systemie energetycznym. W tym roku w ramach PO IiŚ przeznaczymy na ten cel 500 milionów złotych – powiedział.

W Polsce działa już ponad 60 klastrów.

gaz3

Po raz pierwszy z Ameryki

Do terminalu LNG w Świnoujściu przypłynął pierwszy statek ze skroplonym  gazem z USA. Minister Krzysztof Tchórzewski, razem z Panią Premier Beatą Szydło uczestniczył w uroczystości jego odbioru.

– To historyczny moment dla Polski i czytelna informacja, że kwestie bezpieczeństwa energetycznego i dywersyfikacji źródeł dostaw są priorytetem tego rządu – stwierdził minister.

tunel2

Tunelem na drugą stronę

10 lat po podpisaniu porozumień miasta z PKP PLK, ruszy budowa tunelu pod torami na przedłużeniu ul. Kilińskiego.

– Gratuluję władzom Siedlec podpisanej umowy. Cieszę się, że tak jak przed dekadą inicjowałem rozmowy z PKP na temat budowy, tak dziś mogłem pomóc w ich sfinalizowaniu – powiedział poseł Krzysztof Tchórzewski.

zarzad

Obradował zarząd okręgu

Minister Krzysztof Tchórzewski, jako prezes zarządu okręgu nr 18 PiS, przewodniczył posiedzeniu zarządu w Wyszkowie.

Dyskutowano między innymi na temat zbliżających się wyborów samorządowych. Krzysztof Tchórzewski poinformował, że nie przewiduje się wprowadzenia dwukadencyjności wybieranych bezpośrednio władz samorządowych. Oznacza to, że obecnie pełniący wójtowie, burmistrzowie i prezydenci będą mogli startować w przyszłorocznych wyborach, bez względu na ilość pełnionych do tej pory kadencji. Mówił także o dobrych prognozach gospodarczych dla Polski i o systemie podatkowym. Okazuje się, że dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego tylko w zeszłym roku udało się wypłacić 17, 5 mld złotych w ramach programu 500+.

– Nadzorowane przeze mnie spółki energetyczne i paliwowe również zwiększają swoje przychody. Pozwala to na realizację programu inwestycyjnego, a co za tym idzie, na  zwiększanie bezpieczeństwa energetycznego Polski – zakończył.

zbuczyn9

Ciężki wóz w Zbuczynie

W sobotę, 20 maja świętowali  druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbuczynie. Obchody Dnia Strażaka połączone zostały z przekazaniem druhom kluczyków do nowego, ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego. W uroczystościach wziął udział poseł, minister energii, Krzysztof  Tchórzewski.

Po uroczystej mszy świętej sprawowanej w miejscowym kościele parafialnym, strażacy i ich goście przemaszerowali pod remizę OSP. Tam, po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, druhowie odebrali odznaczenia za lata wzorowej służby.

Nowy wóz bojowy kosztował nieco ponad milion złotych. Zakupiony został dzięki m.in. pieniądzom Gminy Zbuczyn, WFOŚiGW w Warszawie, Państwowej Straży Pożarnej. Kilkadziesiąt tysięcy dołożyli druhowie ze Zbuczyna. Wójt Tomasz Hapunowicz podziękował ministrowi Tchórzewskiemu za to, że „ułatwił pozyskiwanie pieniędzy i otwierał wszystkie drzwi”.

– Gratulując druhom sukcesów i życząc im dalszych, poseł Tchórzewski zapewnił zebranych, że pamięta o swoim regionie, że będzie wspierał wszystkie, pożyteczne inicjatywy i będzie pomagał ludziom. – Będąc ministrem dbam o dobro i rozwój całej naszej Ojczyzny, ale wiem, że pochodzę z tej ziemi i jej los jest mi szczególnie drogi – powiedział.

To właśnie Krzysztof Tchórzewski wręczył strażakom kluczyki do nowego, ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego, który następnie został poświęcony przez trzech księży z proboszczem, księdzem Stanisławem Chodźko na czele. Był też „chrzest” szampanem, a na koniec – szampańska zabawa.

wegiel w gaz

Węgiel w gaz

20 kwietnia w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych minister Krzysztof Tchórzewski podpisał list intencyjny w sprawie budowy instalacji zgazowania węgla. – To odważny krok ku przyszłości energetyki opartej na nowych technologiach – powiedział minister.