Dziękuję

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali, wybierając mnie na Posła RP.
Każdy dzień tej kadencji, tak jak i poprzednich, będzie poświęcony pracy dla dobra naszej Ojczyzny, Polski.
Niech Bóg błogosławi.

Krzysztof Tchórzewski

Uniwersytet bezprzymiotnikowy

Siedlce rosną w siłę jako ośrodek akademicki. Uniwersytet w Siedlcac stał się uczelnią najwyższej kategorii. Gratuluję osiągnięcia celu, jakim było utworzenie w mieście uniwersytetu klasycznego, tzw. bezprzymiotnikowego. Jestem dumny, że mogłem być jednym z fundatorów nowego sztandaru. Cieszę się, że od dawna skutecznie mogę wspierać rozwój Uczelni i jej przemiany, zaczynając od zamiany statusu z WSRP na Akademię Podlaską, następnie w Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny, a dziś – Uniwersytet w Siedlcach.
Krzysztof Tchórzewski

Dworzec otwarty

Dworzec kolejowy PKP w Siedlcach to jedno z najważniejszych miejsc użyteczności publicznej w Siedlcach. Przebudowany i zmodernizowany – został oficjalnie oddany do użytku. Dobrze posłuży podróżnym z miasta i całego regionu.
Bardzo dziękuję wiceprezesowi PKP Panu Ireneuszowi Maślanemu za przeznaczenie 22 milionów złotych na realizację tego zadania.
Krzysztof Tchórzewski

35 plus 3 dla nauczycieli

Ponad 38 milionów złotych trafiło w ostatnich dniach do budżetu miasta Siedlce w ramach wsparcia samorządów przez Rząd RP.
35 milionów złotych to subwencja ogólna (te pieniądze miasto może przeznaczyć na dowolnie wybrane cele), a ponad 3 miliony złotych to środki na nagrody dla nauczycieli.
Rząd Prawo i Sprawiedliwość to gwarancja równomiernego rozwoju Polski.

Łosiece. Rezonans dla wszystkich

W Szpitalu Powiatowym w Łosicach każdy będzie mógł zostać zbadany w Pracowni Rezonansu Magnetycznego. Stało się to możliwe dzięki senatorowi Waldemarowi Krasce i podpisaniu dodatkowej umowy z NFZ. Do tej pory rezonans obsługiwał tylko pacjentów szpitala.

Sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

W Kownaciskach miałem przyjemność uczestniczyć przekazaniu sprzętu pożarniczego dla miejscowej OSP, OSP Wola Suchożebrska i OSP Podnieśno. Torby ratunkowe, węże strażackie i wiele innych potrzebnych rzeczy ufundowały: KRUS, WFOŚIGW oraz FSUSR. Życzę Druhnom i Druhom aby jak najrzadziej mieli okazję korzystać ze swojego wyposażenia.
Krzysztof Tchórzewski

105 lat Liceum im. Hetmana

105-lecie Liceum im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. Razem z Senatorem RP Waldemarem Kraską złożyliśmy gratulacje gronu pedagogicznemu za wychowanie uczniów w duchu patriotyzmu. Młodzieży życzę, aby jak najwięcej i jak najmądrzej korzystała z życia, bo największą sztuką jest zwalczanie w sobie lenistwa w odpowiedniej chwili.
Krzysztof Tchórzewski

Konwencja PiS w Katowicach

Do „Spodka” przyjechało ok. 10 tysięcy synpatyków PiS. Konwencja potwierdziła, że jesteśmy zmobilizowani i gotowi do walki o lepszy los Ojczyzny. To już „ostatnia prosta” wyborów parlamentarnych. Obronimy Polskę.
15 października proszę o głos na listę numer 4, listę Prawa i Sprawiedliwości. Tylko Rząd PiS jest gwarantem szybkiego rozwoju naszej Ojczyzny.
Krzysztof Tchórzewski

Przywory Duże. Raz na ludowo

Koło Gospodyń Wiejskich „Domanice i okolice” zorganizowało imprezę pod nazwą „Raz na ludowo”. Artyści z Koła wystąpili w przedstawieniu pod tytułem „Chrzciny”, w którym mogliśmy zobaczyć dawne obrzędy chrzcielne.
Super inicjatywa, świetna impreza. Cieszę się, że wiele takich lokalnych inicjatyw jest możliwe dzięki rządowemu wsparciu finansowemu dla Kół Gospodyń Wiejskich.
Krzysztof Tchórzewski