Święto Niepodległości 2022

11 listopada razem z siedlczanami wziąłem udział w obchodach Święta Niepodległości.

Mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele św. Józefa przewodniczył biskup ordynariusz siedlecki, Kazimierz Gurda. Po niej nastąpił przemarsz na Plac Wolności. Tam zorganizowane zostały uroczystości centralne

Hymn, apel pamięci, salwa honorowa, zapalenie zniczy. Wieniec pod pomnikiem złożyłem razem z senatorem, wiceministrem Waldemarem Kraską.

Krzysztof Tchórzewski, poseł na Sejm RP

Czeki dla KGW

28 października, razem senatorem, wiceministrem zdrowia, Waldemarem Kraską i wicestarostą siedleckim, Małgorzatą Cepek, miałem przyjemność wręczyć Kołom Gospodyń Wiejskich z Gminy Siedlce, czeki na wsparcie działalności statutowej. Uroczystość odbyła się w siedleckim MODR, dzięki uprzejmości dyrektora Sławomira Piotrowskiego. Wszystkim Paniom z KGW życzę powodzenia.

Krzysztof Tchórzewski, poseł na Sejm RP  

Prezes Kaczyński w Siedlcach

21 września do Siedlec przyjechał prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Na spotkaniu z mieszkańcami poruszył wiele ważnych - ogólnych i lokalnych problemów. Dostępność i ceny energii, polityka krajowa, obronność oraz inwestycje lokalne to główne tematy wystąpienia prezesa i pytań że strony publiczności. - Nasi polityczni przeciwnicy w pas kłaniali się Rosji i popierali jej politykę. A teraz próbują udawać, że są dobrymi polskimi patriotami. To niebywałe, bezczelne kłamstwo, takie, że aż mózg staje, a słońcu wstyd świecić – stwierdził prezes PiS.

17 września

W tym roku minęła 83 rocznica napaści Sowietów na Polskę. Wziąłem udział we mszy Świętej. Razem z m.in.: Małgorzatą Cepek, Wojciechem Kudelskim i Adamem Skupem złożyłem wiązankę kwiatów na Skwerze Wileńskim w Siedlcach. Modlitwę prowadził ks. kan. Janusz Wolski. Krzysztof Tchórzewski

Tradycyjnie na targach

10 i 11 września byłem (to już ugruntowana przez lata tradycja) na Międzynarodowych Dniach z Doradztwem Rolniczym. To wspaniała okazja, by spotkać się i szczerze porozmawiać z mieszkańcami naszego regionu. Wręczałem nagrody najlepszym rolnikom i razem z młodzieżą rozdawałem gazetki z informacjami dla nich. Krzysztof Tchórzewski

Pamiętamy o Bohaterach

Las Mroczkowski to szczególne miejsce pamięci. W tym miejscu rosyjscy żołdacy rozstrzelali polskich powstańców styczniowych. 11 września wieczorem w deszczowej aurze, wspólnie z licznie zgromadzonymi mieszkańcami powiatów - Siedleckiego i Łukowskiego wziąłem udział w uroczystej Mszy Świętej odprawionej w intencji poległych powstańców.

Krzysztof Tchórzewski

Spotkanie w CiS

2 sierpnia w siedleckim Centrum Integracji Społecznej odbyło się spotkanie dotyczące ustawie o ekonomii społecznej i pracy CiS. Uczestniczyła w nim Pani minister Anita Czerwińska, posłanka Teresa Wargocka oraz samorządowcy z Siedlec i powiatu siedleckiego.

Miałem okazję przypomnieć o wielkiej roli Andrzeja Chojny i Solidarności w utworzeniu CiS oraz o zasługach Prezydenta Wojciecha Kudelskiego dla CiS i Caritas w Siedlcach.

Krzysztof Tchórzewski

Inwestycje w gminie Siedlce

29 lipca w Świetlicy w Strzale spotkałem się z mieszkańcami tej podsiedleckiej miejscowości. Była to okazja do przedstawienia realizowanych przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości programów finansowania inwestycji samorządowych i omówienia bieżącej sytuacji politycznej. Henryk Brodowski - Wójt Gminy Siedlce podkreślił w swojej wypowiedzi, jak wiele pieniędzy spłynęło do Gminy dzięki rządowym programom.

Krzysztof Tchórzewski Poseł na Sejm RP