Średni samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem 4×4 zakupiony za 850 tys. zł jest dumą dzielnych druhów z Huszlewa.

Średni samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem 4x4 zakupiony za 850 tys. zł jest dumą dzielnych druhów z Huszlewa. Poseł Krzysztof Tchórzewski, nie mogąc wziąć udział w uroczystość przekazania nowego Volvo dla OSP Huszlew, wystosował do druhów i mieszkańców gminy list gratulacyjny:

Drodzy Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Huszlewie!

 Jako poseł na Sejm Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i minister obecnego rządu, swoją pracę na rzecz naszej Ojczyzny traktuję jako służbę. Dokładnie tak, jak Wy Strażacy Ochotnicy, którzy z poświeceniem, z narażeniem życia niesiecie pomoc bliźnim w potrzebie.

To właśnie wymogi służby nie pozwoliły mi, choć Bardzo tego pragnąłem, na bycie razem z Wami, w tym tak radosnym dla Was dniu. Na ręce prezesa OSP Huszlef, pana Adama Matusza oraz pozostałych członków zarządu, panów: Piotra Andrzejczuka – naczelnika, Gabriela Marczuka - skarbnika, Krzysztofa Lewczuka – sekretarza i Wojciecha Łukaszuka - gospodarza, składam serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim druhom OSP Huszlew.

 „Życie jest tylko wtedy coś warte, tylko wtedy daje radość, kiedy jest służbą.” Te słowa pochodzą z powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Zgadzam się z nimi w całej rozciągłości i wiem, że Wy je doskonale rozumiecie. Mało tego – swoją służbą codziennie udowadniacie ich prawdziwość.

Powstała około 1922 roku huszlewska straż przez niemal wiek swojej służby zapisała niejedną złotą kartę w historii swojej małej ojczyzny. 31 grudnia 2012 roku przystąpiła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jest jedną z aktywniejszych OSP na terenie gminy. Fabrycznie nowy, zakupiony za 850 tysięcy złotych średni samochód ratowniczo – gaśniczy przyczyni się do unowocześnienia Waszej OSP. W tym miejscu gratuluję i dziękuję sponsorom, dzięki którym ten zakup mógł dojść do skutku. Są nimi: WFOŚiGW w Warszawie, MSWiA, KPSP i Gmina Huszlew.

Zapewniam Was o mojej szczerej woli współpracy z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Druhom ochotnikom życzę, żeby ten nowy wóz ratowniczo - gaśniczy długo Wam służył, ku dobru wszystkich tych, którym bezinteresownie i z poświęceniem niesiecie pomoc.

Wszystkim tu zgromadzonym życzę wielu Łask Bożych, dużo zdrowia i powodzenia w życiu osobistym. Przekażcie, proszę, moje życzenia wszelkiej pomyślności Swoim Bliskim, Sąsiadom i całej społeczności, w której żyjecie.

 

Krzysztof Tchórzewski Minister Energii, Poseł na Sejm RP