Prezydent, Premier, Minister

W ostatnim czasie nasz region odwiedziło kilku znamienitych gości.

W sobotę 24 maja towarzyszyłem Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie zw zakupach na garwolińskim rynku, na którym zaopatrzył się m.in. w truskawki. Była to także świetna okazja do rozmowy z ludźmi o Polsce i zbliżających się wyborach. Z Garwolina pojechaliśmy do Maciejowic, gdzie Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami. W rozmowach z nimi zapewnił, że systematyczny wzrost dobrobytu Polaków i ich bezpieczeństwo jest i będzie stałym celem jego aktywności. Andrzej Duda to najlepszy z dotychczasowych Prezydentów Polski.

10 czerwca wizytę w powiecie siedleckim złożył Premier RP Mateusz Morawiecki. Zaczął w Zbuczynie od złożenia kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym Poległych Obrońców Ojczyzny w latach 1914 -1920 i 1939 - 1945. Premier oddał hołd bohaterom, zaś obecnym na uroczystości mieszkańcom podziękował za ich patriotyzm.

13 czerwca gościłem w Siedlcach i w Garwolinie Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej. W czasie spotkania z mieszkańcami minister opowiadał o tym jak  rząd i Prezydent pracują na rzecz Polaków. Dzięki Prezydentowi Andrzejowi Dudzie przedsiębiorcy z Siedlec i powiatu, w ramach Tarczy Antykryzysowej otrzymali ponad 200 milionów złotych. Pozwoliło to ochronić ponad 10 tysięcy miejsc pracy.

W Garwolinie Mariusz Błaszczak podkreślił jak ważna jest nasza mobilizacja i udział w wyborach 28 czerwca. - Powiat Garwoliński dzięki współpracy Prezydenta, rządu i samorządu świetnie się rozwija. Zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich gwarantuje, że rozwój Polski będzie kontynuowany – stwierdził minister.

Krzysztof Tchórzewski – Poseł na Sejm RP, Przewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju.