Konferencja w Halinowie

Gmina Halinów wzbogaciła się o nową sieć gazową. 18 marca w urzędzie miasta odbyła się konferencja prasowa z udziałem Krzysztofa Tchórzewskiego - Ministra Energii,  Marii Koc - Wicemarszałek Senatu RP i Teresy Wargockiej - Posłanki na Sejm RP.

Nie zabrakło radnych i sołtysów z gminy Halinów. Byli też przedstawiciele spółek PGNiG i PSG oraz GAZ Sp. z o. o. z Błonia. To one doprowadziły do skutku tę jakże potrzebną inwestycję.

Pierwszy etap budowy sieci gazowej - w Kazimierowie i Mrowiskach - rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. Za 1,6 mln złotych zbudowana została sieć, która umożliwi przyłączenie 181 odbiorców. W tym roku do zrealizowania pozostał drugi etap, czyli dokończenie budowy w tych miejscowościach.

W bieżącym roku rozpocznie się również projektowanie sieci gazowej we wschodniej części gminy Halinów: w Cisiu, Deśnie, Krzewinie, Wielgolesie Brzezińskim, Żwirówce i Grabinie.

Ponadto uruchomiona zostanie procedura projektowania sieci gazowej dla Królewskich Brzezin, Budzisk, Zagórza, Michałowa i Chobotu.

- Gazyfikacja gminy Halinów to doskonały przykład działań rządu, mających na celu zapewnienie powszechnego dostępu do sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego. To ważny element w procesie budowy bezpieczeństwa energetycznego całego państwa – powiedział Krzysztof Tchórzewski.