oplatek rm

Spotkanie przyjaciół

Na sobotę, 14 stycznia, wyznaczyli sobie spotkanie przyjaciele Radia Maryja z Siedlec i okolic. Przybyli do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Opolu Nowym, gdzie podzielili się opłatkiem. Wcześniej jednak wzięli udział w uroczystej mszy świętej odprawionej w  siedleckiej Katedrze. Homilię wygłosił redemptorysta, o. Grzegorz Woś.

W spotkaniu, jak co roku, uczestniczył minister Krzysztof Tchórzewski. W krótkim przemówieniu poinformował o pracach parlamentu i rządu Prawa i Sprawiedliwości. Mówił o tym, że należy przeciwstawiać się laicyzacji Europy i Polski.

– Europa odchodzi od Boga. Politycy krajów Zachodu na stanowiska w unijnej administracji wysokiego szczebla promują ludzi, którzy deklarują się jako niewierzący. My zaś w Prawie i Sprawiedliwości postanowiliśmy, że jawnie będziemy przyznawać się do Boga w instytucjach europejskich i polskich – powiedział  poseł Tchórzewski. – Modlimy się publicznie, także w czasie świąt państwowych. Ważne jest choćby to, żeby przeżegnać się przed posiłkiem na stołówce jakiejś unijnej instytucji. To wywołuje konsternacje wśród „nowoczesnych” Europejczyków, ale my w ten sposób świadczymy, że jesteśmy ludźmi wierzącymi – dodał.

Po życzeniach i łamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do stołów. Postna kapusta była pyszna i odpowiednio kwaśna, a po rozpływających się w ustach pierogach, kawa i ciasto smakowały wybornie. Całości dopełniły spontanicznie śpiewane kolędy, deklamacje patriotycznych wierszy i szczera modlitwa.

I jeszcze jeden miły akcent. W czasie spotkania Państwo Anna i Wojciech Gotowiccy ogłosili, że właśnie w tę sobotę mija dokładnie 40 lat od dnia ich ślubu. Tak głośnego i radosnego „Sto lat” zaśpiewanego Jubilatom,  opolskie seminarium nie słyszało chyba jeszcze nigdy.